Etki yatırım fonu Founder One 3,5 milyon TL'lik ilk yatırımını yaptı

Toplum veya çevre üzerinde sürdürülebilir olumlu etki yaratacak ve ölçülebilir etki hedefleri olan girişimlere fikir ve tohum aşamasında yatırımlar yapan Founder One, aile teknolojisi girişimi Kidolog'a 3,5 milyon TL yatırım yaptı.
 
İlk yatımını yapmaktan mutluluk duyuyoruz
Founder One'ın ilk yatırımını yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Founder One Yatırım Komitesi Üyesi ve Genel Müdür'ü Ali Şahin, “Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı olarak, Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi iş birliğiyle Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek tamamen etki yatırımları özelinde kurduğumuz fon ilk yatırımını yaptı. Bundan sonraki süreçte de girişimleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
 
Bir etki fonundan yatırım almak çok önemliydi
Kidolog Kurucu Ortağı ve CEO'su Eray Uğurelli, söz konusu yatırım turunun, şirket için çok önemli bir büyüme döneminin de başlangıcı olacağını ifade ederken, “Şubat 2021'de 15 bin TL sermaye ile kurduğumuz Kidolog, iki yıldan kısa bir sürede yaklaşık 140 milyon TL'lik değerlemeye ulaştı. Bu yolculukta bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Toplumsal ve çevresel sorunları çözmeyi hedefleyen girişimleri destekleme parolasıyla yola çıkan Türkiye'nin önde gelen kurumları ve yatırımcıları tarafından kurulan yeni nesil etki fonu Founder One'ın ilk yatırımı olduğumuz için çok mutlu ve gururluyuz. Founder One'dan aldığımız bu yatırım, dünyanın önde gelen etki girişimlerinden biri olma yolunda bizlere çok büyük bir güç verecek” şeklinde konuştu.
 
Kidolog nedir?
Ebeveynler ve yetişkinler için online danışmanlık platformu olan Kidolog, gebelik dönemi öncesi, gebelik dönemi ve çocuklarını 18 yaşına getirene kadarki süreçte ihtiyaç duyabilecekleri 10 farklı kategoride online uzman desteği veriyor. Girişim aynı zamanda çocukların gelişim sürecini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için dil, motor kabiliyetleri ve psikolojik gelişimlerinin düzenli takibini yaparak gerekli durumlarda erken müdahale programıyla çocukların gelişimine katkı sağlıyor.

 

Founder One

23 Ocak 2023