Toplamda 100.000 indirmeyi aşan ve yakın zamanda mobil uygulamasının yeni versiyonunu yayınlamaya hazırlanan Varsapp, aldığı yatırımla birlikte kullanıcılarına daha iyi bir kullanım deneyimi sunup, ürün sayısı ve çeşitliliğinde gerçekleştirdiği artışla birlikte Türkiye’nin en büyük eşya kiralama platformu olmayı hedefliyor. Zeynep Eliçin ve Hande Sevinç tarafından 2021 yılında kurulan Varsapp, kullanıcılarının günlük veya dönemlik ihtiyaçları doğrultusunda kişi veya büyük markalardan güvenli bir şekilde kiralama gerçekleştirebilmelerine olanak sağlıyor. Girişim, bu modelinin yanı sıra kendi bünyesindeki teknolojik ürünlerin de kiralanabildiği ‘VarsappTech’ kategorisi sayesinde B2C iş modelinde de faaliyet gösteriyor.

Türkiye eşya kiralama pazarı içerisinde en fazla markayı bünyesinde barındıran Varsapp, markaların yeni ürünleri pazardaki kullanıcılarda deneyimlemesine ve ‘veri seti odaklı’ geri dönüşler alarak pazarlama ve geliştirme faaliyetlerine yön vermelerine olanak tanıyor. Kullanıcıların minimum 3 günlük kiralama yapmasına izin veren platform, oyun konsollarından kamp çadırına kadar birçok farklı kategorideki ürünü kendi bünyesinden kullanıcılarına sunuyor.

Founder One olarak toplumsal fayda sağlarken tüketim alışkanlıkları edinilmesini sağlayan Varsapp’e yatırım yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Founder One Yatırım Komitesi Üyesi ve Genel Müdürü Ali Şahin,  “Sürdürülebilirliğin önündeki en büyük engellerden biri, sürekli tüketime teşvik eden bireysel alışkanlıklarımız. Varsaapp, bireysel ve kurumsal boyutta kullanılmayan ürünlerin satışa çıkarılmasını sağlayarak tekrardan hayat bulmasını teşvik ediyor. Sunduğu hizmetlerle hem döngüsel ekonomiye hem de sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor. Varsapp’in yarattığı uçtan uca etkinin her geçen gün daha da büyüyeceğine inanıyoruz ve bu etkinin bir parçası olmaktan mutluyuz.” ifadelerinde bulundu.

Yatırımın ardından görüşlerini paylaşan Varsapp Kurucu Ortağı Hande Sevinç, "Ağustos ayında aldığımız bu yatırımı kullanıcılarımıza en iyi hizmeti verebilmek için yoğun çalıştığımız dönem sonrasında bugün duyuruyoruz. hiVC, Founder One ve çok kıymetli melek yatırımcılardan oluşan bu turu kapatmanın, Varsapp ve büyüyen kiralama ekosistemi için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Yatırımcılarımızla birlikte daha da büyük işler başaracağımız için şimdiden oldukça heyecanlıyız. Varsapp’te kullanıcılarımıza takvim seçeneği sunarak ihtiyaç duydukları ve planladıkları tarihte ürünün adrese teslim edilmesini sağlıyoruz, tekrarlayan sipariş oranımız her geçen gün artıyor. Bu sayede büyük ölçüde elektronik atık oluşumunun önüne geçilmesini ve sürdürülebilir bir yaşam alanı oluşmasını sağlıyoruz. Hedefimiz çok daha hızlı ve etkili bir şekilde büyüyerek geniş kitlelere kiralama alışkanlığını kazandırmak." dedi.

Founder One