Founder One Nedir?

Founder One, erken aşama teknoloji odaklı etki girişimlerine yatırım yapan yeni nesil bir yatırım fonudur. Kurucularının ve iş ortaklarının tecrübesi ve yetkinlikleri doğrultusunda nitelikli yatırımcıları büyüme vadeden erken aşama girişimleri ile buluşturan Founder One, hem yüksek getiri hem de toplumsal fayda yaratmayı hedeflemektedir.

 

Kurucu Vakıflar

Portföy Yönetim Şirketi

Yatırım Tezimiz

"Founder One, öncü fikirlere sahip Türkiye merkezli girişimlere yatırım yaparak ve ticari ve etki odaklı deneyimler paylaşarak finansal kaynakların daha sağlıklı bir gezegen ve toplum için kullanılmasını sağlar."

Daha fazla bilgi

Fon Özet Bilgiler

Founder One, 300 milyon TL'lik fon gücüyle etki girişimlerine yatırım yaparak yatırımcılarına yüksek getiri elde etme fırsatı veriyor.

HEDEF AŞAMA
Erken Aşama
FON BÜYÜKLÜĞÜ
300 Milyon TL
FON SÜRESİ
10 Yıl
ORTALAMA İLK YATIRIM TUTARI
500 Bin TL
COĞRAFİ ODAK
Türkiye
Hedef Yatırım Sayısı
100+
 

%88

Etki yatırımı yapan yeni nesil bir yatırım fonu olarak yola çıkmamızın ana nedenlerinden biri, etki girişimlerinin dünyayı değiştirebilecek fikirler olmalarının yanı sıra bu girişimlerin yüksek finansal getiri potansiyelleri ile birlikte sürdürülebilir etki yatırımcılığı imkanı da yaratabilmeleridir. Global etki yatırımcılarının %88'i yaptıkları yatırımların finansal beklentilerini karşıladığını ya da aştığını belirtmektedir.

“ Etki ve finansal başarı artık el ele gidiyor. Etki şirketleri tarihin doğru tarafındadır. Bunlar, insanların çalışmak, satın almak ve yatırım yapmak istediği şirketlerdir. ”

Ronald Cohen (2021)

Founder One'ı
Farklı Kılan Özellikler

Founder One, 300 milyon TL'lik fon gücüyle etki girişimlerine yatırım yaparak yatırımcılarına yüksek getiri elde etme fırsatı veriyor.

Etki girişimlerine erken aşamada yatırım yapıyoruz. Türkiye’de tamamen etki odaklı kurulan bir fon olarak kurumsal yatırımcı ekosisteminin başlangıç noktasında bulunuyoruz.

Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz. Topluma geri verme ilkesiyle performans gelirini kurucu vakıflara aktararak girişimciliği sürdürülebilir olarak destekliyoruz ve ekosisteme geri veren bir yatırım döngüsü yaratıyoruz.

Dijital süreçlerimiz ve standart yatırım sözleşmemiz sayesinde hızlı karar alan ve finansman sağlayan bir fon yapısı ortaya koyuyoruz.

Yatırım Odağımız

Kapsayıcılığı, sağlıklı ve güvenli yaşamı ve sürdürülebilir bir iklimi destekleyen girişimlere odaklanıyoruz.

Founder One
Kuruldu

Daha fazla bilgi

İletişimde Kalın

Yönetim ofisimiz, sorularınız için sizinle iletişime geçmekten ve sizi bir yetkilimize yönlendirmekten dolayı mutluluk duyacaktır.